Jdi na obsah Jdi na menu
 


Manželská poradna

3. 11. 2007

-Na vaše přání sem tady otevřel poradnu

Vaše trable pište zde do komentářů a já se vám pokusím odpovědět a poradit..

Zde pracuje paní Markéta

Pracovní doby
Po-St: 15:OO hod. do 16:OO hod.
Čtvrtek: volno
Pá: 15:OO hod. do 16:OO hod.
So-Ne: jen podle potřeby

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

manzel ma dluhy

(jarmila, 8. 4. 2012 21:45)

Dobry den jsem 24 let vdana,mam 2 dospele deti, ktere ziji s nami. Dcera studuje a syn je samostatně výdělečně činný. Já pracuji ve 3-směnném provozu. Manžel pracuje jen na 1 směnu, takže bychom oba teoreticky měli mít dostatečný příjem. Jenže manžel hodně kouří a rád si zajde na pivo (každý den po práci asi na 2 hodiny).Na živobytí mi peníze nedává, jen zaplatí nájem 7 tisíc jinak vše ostatní platím já. Nedávno jsem zjistila,že manžel má dluhy. Bere si pujčky, které ale nestíhá splácet. Když se ho zeptám z čeho má dluhy, nechce se se mnou o tom vubec bavit. Chtěl jsem s ním zajít do Centra pomoci,ale vždycky se vymlouvá, že namá čas, očividně nemá zájem.Nevím jak to řešit dál, zvažuji o rozvodu.Mohla byste mi navrhnout případné řešení a poradit další postup? Děkuji Jarmila

řev

(Petra, 27. 2. 2012 12:27)

Dobrý den

Momentálně jsme s manželem v – pro nás – neřešitelné situaci.
Jsme spolu zhruba 5 let, pro oba je to druhé manželství, máme společné zájmy, máme se rádi.

Žijí s námi mé dvě děti – 8 a 17 let, se svými dětmi se manžel nestýká, tam jsou vztahy komplikované.
Manžel žije na „chalupě“, je velmi šikovný a pracovitý, má rád všude pořádek, „chalupa“ je plnohodnotný dům, kde jsme moc rádi a kde je vše vyloženě „vymazlené“.
Já jsem přes týden s dětmi v Praze, kde pracuji. S manželem se vídáme často, pracovně je zhruba dvakrát týdně v Praze, já jezdím na víkendy na chalupu.
Finance máme oddělené, po počátečních problémech „kdo bude co platit“ se to ustálilo a více-méně funguje.
V létě bude dcera plnoletá, mám v plánu se se synem přestěhovat za mužem. Syn navštěvuje poradnu, je hodně hyperaktivní, má poruchy se soustředěním, ve škole má asistentku, jeho výchova je velmi náročná.

Naše soužití na chalupě je čím dál tím větší problém.
Manžel je trošku cholerik, léčí se s vysokým tlakem, těžce snáší každý drobek, papírek od bonbonu apod., hodně často křičí, mám pocit, že žijeme od scény ke scéně, bohužel, i když se opravdu snažíme, ani já, ani dcera nedokážeme dělat vše tak, aby to bylo v pořádku, syn už vůbec.
Hádky těžko snáším, faktem je, že v devadesáti procentech má manžel pravdu. Jeho urážky a „pruzení“ už jsou na mne ale moc. V klidu to řešit nedokážeme a dle muže to ani nejde.. Dětí se zastávám, obě už se snaží manželovi vyhýbat. Na druhou stranu podnikáme spoustu sportovních aktivit, kde se manžel dětem skvěle věnuje, naučil syna lyžovat, bruslit, lezeme po skalách apod. Pokud nejsme na „vymazlené“ chalupě, kde pořád všichni všechno jen ničíme, jsme šťastný pár.
Marka (manžela) mám moc ráda a ráda bych s ním žila. I on chce, abychom žili už konečně spolu. Pro syna bude přestěhování na vesnici přínos – je velmi živý v potřebuje „lítat“ venku, nemluvě o zdravotních aspektech. Tolerance za strany manžela je ale čím dál menší, obzvlášť, když je unavený, zkusit to brát s humorem nedokáže (výchova syna je občas „infarktová“ a on pevnou ruku opravdu potřebuje, já dostatečně důsledná nejsem – „radši to uklidím sama a potichu, ať je klid“)

Momentálně s manželem nemluvíme – po víkendových scénách, kdy dcera nechala otevřené dveře ke králíkům a zariskovala jejich zakousnutí naším praštěným psem, syn si neuklidil brusle kam měl (a ještě byl „chytrý“) a já vylila čaj ( a neutřela všechno pořádně hned) - manžel už příliš seřval mne i děti a použil takové výrazy, že přes to „nejede vlak“. Je býk a mluvit spolu tedy nebudeme asi hodně dlouho. (sice je ticho, ale atmosféra taky nic moc..)
Pokud manžel bude dál řešit vše křikem, za prvé bude mít problémy s tlakem čím dál větší, za druhé vytváří atmosféru, ve které nedokážu žít ani já, ani děti. Křik a scény se stupňují, mám trochu obavy, kde to může končit (buď Marka trefí šlak nebo malého nebo mne jednou přerazí).
Je pravda, že se bojím je nechávat spolu samotné, což by po mém přestěhování byl výrazný problém, do práce bych musela dojíždět do Prahy.


Prosím o radu, jinak je náš vztah moc hezký a chyba je možná opravdu v nás, manžel toho má v práci hodně a po nás nechce nic nestandardního. Radě či případně návštěvě poradny by byl určitě přístupný, stejně tak i já, zachování a zlepšení vztahu je zájmem nás obou.
Když o tom spolu o tom mluvíme, já prosím o toleranci a méně stresu, on prosí o mou důslednost při výchově syna a „neničení věcí“, oba druhého chápeme, „neničení věcí“ a dodržování pravidel na chalupě ale reálně uhlídat nezvládám a on nezvládá křik a stres. Těžce se žije oběma.
Takže se obloukem vracím k naší neřešitelné situaci, kterou oba vyřešit chceme a neumíme.
Prosím o radu a pomoc, než se to zvrtne do něčeho, co už půjde těžko vrátit.
hugo2@emai.cz

Trápím se

(Milča, 24. 3. 2011 7:21)

Dobrý den,jsme spolu už 9 let a manželé 7 a máme 4 letou holčičku - je pro mě vším. Už před dítětem to skřípalo ale od dítěte to jde s rodinou z kopce. Jak byla mimčo nejevil zájem se o ni postarat a jak je větší je to stejné. Manžel nevnímá jak na něj mluvíme, přijde z práce a sedne a kouká na tv nebo pc.Nemohu se na něj spolehnout že by ji pohlídal. Když chci ať jdem se všichni projít tak řekne:mě bolí nohy, ale jde s námi.Je toho mnohem víc. Hádám se s ním, vyčítám ale neodpoví a mlčí. Říkám mu pokud mě ještě miluješ tak se snaž, neudělá nic. Trpím migrénami a jak mi je špatně nepomůže a řekne že ho bolí hlava, noha a tak podobně. Už dlouho vím že to není partner pro život. Nedokáže se naplno postarat o rodinu. Prosím poraďte jak z toho ven. Brečím, beru prášky na nervy, co se dají koupit v lékarně. Děkuji

už si nevím rady a stojím o vyřešení situace

(Zuzana, 26. 1. 2011 8:36)

Dobrý den, nejsme manželé, ale máme spolu roční holčičku, a spěje to nejspíš k rozchodu, prý je chyba jen ve mně, když se zeptám, zda by chtěl naši situaci řešit, odpoví ano chtěl, ale jakmile se pustíme do vyřešení se situace, aby mi řekl, co se má změnit a co je špatně a co je dobře, vždy to končí strašnou hádkou a nadávkami a nic se nevyřeší, ba naopak! Jsem zoufalá, myslíte, že by tedy pomohlo situaci neřešit, nešťourat se v problémech? Myslíte, že je opravdu vše má vina, že jsem doma s dítětem a on vydělává, není stále doma, a jakmikle je, je unavený, nechce s námi chodit ven...strašně mě to mrzí...sex jsme měli jen jednou od narození dcery. On je ten co odmítá...

Jen tak prosím....

(Marek, 21. 1. 2011 2:04)

Máme s manželkou velký problém.Stále mi vyčítá nedostatek lásky,žijeme spolu 15 let a do té doby jsme vychovali syna 15 let a dceru 10 let.Jsem dost pracovně vytížen,ale to i manželka.Vidím ten náš problem v tom,že manželka se stala zástup vedoucí v obchodě a psychicky a ani fizycky to nezvládá.A řeší to alkoholem,veškeré mé výčitky nepomáhají....Jak na manželku alkoholika?

JAK DÁL

(TONNY, 20. 1. 2011 15:18)

Prosím o radu,nevím jak dál.S manželkou jsme spolu 19let(11let manželé)máme 2 děti(8 a 5 let)přikaždem rozhovoru nasebe vyjíždíme .Pokud nahodou se nehádame raději mlčíme.Sex máme jednou za 4 měsíce,ale připadá mi to jako z povinosti!Máme se rádi ,ani jeden z nás mechce o toho druhého přijít. Při našem rozhovoru se znažíme se najít kompromis ale nedaří se nám to. Kdo nám dokáže prosím poradit jak to dále řešit. děkuji

Re: JAK DÁL

(ak, 20. 1. 2011 17:18)

vemte ženu na nějaký romantický víkend kde strávíte nějaký čas o samotě..zajděte si tam na večeři at
tak dál :)

JAK DÁL

(TONNY, 20. 1. 2011 15:17)

Prosím o radu,nevím jak dál.S manželkou jsme spolu 19let(11let manželé)máme 2 děti(8 a 5 let)přikaždem rozhovoru nasebe vyjíždíme .Pokud nahodou se nehádame raději mlčíme.Sex máme jednou za 4 měsíce,ale připadá mi to jako z povinosti!Máme se rádi ,ani jeden z nás mechce o toho druhého přijít. Při našem rozhovoru se znažíme se najít kompromis ale nedaří se nám to. Kdo nám dokáže prosím poradit jak to dále řešit. děkuji

Finanční odpovědnost

(Jan, 18. 11. 2010 18:33)

Manželka je v mnoha ohledech sice dobrá žena, rozhodně však ne v hospodaření s penězi. Záležitost už je tak daleko, že si vzala tajně půjčky a mám podezření, že je občas nesplácí.
Nechci se kvůli tomu hned rozvést a tak se ptám, jak to právně zařídit, aby si za své půjčky nesla výhradně odpovědnost manželka. Jestli k tomu stačí nechat si stanovit výživné na dítě. Obávám se, jestli nebude nutné tzv. majetkoprávní vypořádání, tedy rozdělení majetku, kvůli případné exekuci. Myslím však, že by to snad nemuselo být nutné. Pokud manželka pracuje, mohla by se pak provádět exekuce pouze z jejího platu. Mohu také já navrhnout takovouto exekuci tedy strhávání z jejího platu za účelem jejích splátek půjček, z nichž jsem já prokazatelně nikdy neměl žádný prospěch? Je to asi právnická otázka a tak děkuji předem za případnou fundovanou odpověď.

Re:Rodiče

(Alena, 12. 1. 2011 18:54)

Rodiče

(Alena, 11. 1. 2011 18:30)

Těžce se mi o tom píšem, ale nemám se s kým poradit. Přes 20 let jsme se s rodiči manželovi strany nestýkalí, něměli zájem o vnoučata a jelikož jsme měli finanční problémy měli strach,že bychom něco chtěli. Když před 10 lety matka zemřela, chtěla jsem opět navásat kontaktm,ale byla jsem vyhozena. Nyní jsem se finančně postavili na nohy a koupili si auto na úvěr, začaly problémy. Otec pořád volá a manžela vydírá a chce vozit tam a zas tam. Kyž jsem se proti tomu postavila, vyřešil to manžel,tím,že odebral papíry a klíče od auta,že je jeho a že si sám rozhodne, kdo se bude vozit.Dokonce to vypadá,že chce odejít od rodiny a starat se o otce. Půl roku jsem se snažila to překousnout, ale už jsem to nevydržela a začala jsem mu domlouvat. Byl tak rozčílený, že jsem jednu chvíli myslela, že mě uhodí. Nerozumím tomu a nevím, jak dál jednat.

manžel chce změnu

(Štěpka, 22. 11. 2010 12:08)

dobrý den,potřebuji poradit,nebo aspoň ulevit...jsem vdaná 16 let,spolu celkem 22let,oba jsme nikdy nikoho před neměli,máme 15ti letého syna,po 16 letech mi manžel sdělil,že ho to doma ubíjí..stereotyp..že si uvědomil,že si nic neužil,že ví jak mě zranil,ale nemůže jinak,chce si dělat co chce..někoho si našel,zatím nic vážně,ale skončit to nechce,ale zároveň chce mě mít doma...a domů se vracet.celý roky mě psychycky týral..pořád jsem držela u něj...nikdy si nikoho nenašla a jen ho stále omlouvala,ateď taková rána pod pás, že to dělal schválně,abych od něj sama odešla,že mě má ale rád.....to vše se tak špatně píše.Prostě prý nemůže jinak,že má pocit že jinak,,duševně ,,umře,že ví že dělá chybu,vše ztrácí,ale nemůže jinak. A co já?? Na mě a syna ohled nebere.Nechci aby to skončilo,,mám strach ze samoty,ale tolerovat mu to taky nechci,změnit se nehodlá.Co teď?????

Alkoholik?

(Jana, 16. 11. 2010 21:34)

Potřebuji poradit,manžel přišel asi před rokem o práci..pracoval doma na domě,který jsme dostavěli, pak příležitostné brigády, ale začal nějak víc pít..tak 3xtýdně chodí do hospody, ale neumí si dát 3 piva a dost..prostě dá si k pivům nějaké gořalky a dost napitý přijde nad ránem domů..Ptala jsem se ho , proč to dělá a on mi řekl,že si taky potřebuje pokecat s kamarády..už jsem i kvůli toho brečela,promlouvala,ať nechodí do hospody,když nemá "hranici",ale je to jak do duba...začal i o dost více kouřit ( z 20 cigaret na 30 cigaret)..Bolí mě to a nevím , jak dál..Máme 2 krásné děti(6 a 9let),už nevím,jak na něj.Jinak je to super chlap,až na ten" chlast ".Jak přijde z hospody,tak jde spát,nenadává nic...Problémy prý nemá..opravdu nevím,proč není s náma raději doma...Když jdu s dětma na vycházku,tak se mu nechce, ale když má jít do hospody, tak je ihned vypraven...Poradte jak dál...On mě řekl,že to je normální si zajít na pivo, a sem tam,že se to zvrtne(3xtýdně..)

krize

(Jana, 13. 11. 2010 19:17)

Manžel odešel, zklamala jsem ho, dozvěděl se, že jsem se setkala s někým jiným. Dva roky jsme se snažili to urovnat nakonec odešel. Chová se velice mile, pomáhá se vším, telefonuje dětem, jsou již dospělé.Jsme spolu 22 let, rozvádět se nechce, ale žije jinde, chce být sám. Jak mám žít dál, celý život manželský jsem se věnovala rodině, finance nedovolovaly, abych měla koníčky atd. V minulosti často navštěvoval restaurace a mě to trápilo, proto jsem udělala něco, co jsem neměla. Mám ho stále ráda, ale nevím jak dál. děkuji Jana. jababaja2@seznam.cz

nevěra přes internet a mob.tel.

(karel, 12. 10. 2008 22:47)

jsem s manželkou sedm let.Je mezi námi 17let rozdíl.Začalasi asi před rokem chatovat na internetu s muži,posílat své akty a jiné nemravné fotky.Když jsem na to přišel tak v návalu vzteku jsem ji uhodil,slíbila že přestaneale to vydrželo jen 2 měsíce nyní v tem znovu pokračuje.Já jsem uplně na dně.PŘED TÝDNEM MY OZNÁMILA ŽE ZAŽÁDÁ O ROZVOD.VYCHOVÁVÁME SPOLU DVĚ DĚTI HOLCE JE 6 A SYNKOVI 1,5ROKU.SVÉ DĚTI STRAŠNĚ MILUJI A NECHCI O NĚ PŘIJÍT.MANŽELCE JSEM ŘEKL ŽE JI ODPUSTÍM KDYŽ TOHO NECHÁ ALE ONA SE TOMU SMĚJE,JIŽ SI NEVÍM RADY TAK ŽÁDÁM O RADU PROSÍM.MANŽELKU STÁLE MILUJU.DĚKUJU

Re: nevěra přes internet a mob.tel.

(Smutná, 14. 7. 2010 10:21)

Chtěla bych se s tebou podělit o podobný problém.Jen je to u nás obráceně. Jsem o 9 let mladší než můj muž (39-47).Pul roku po svatbě jsem ho načapala, že chodí na seznamky na netu a podobné stránky. Problém je v tom, že při tom se mnou nechce milovat. Někdy ho i prosím a také jsem už kvůli tomu i plakala. Tenkrát slíbil že toho nechá. Za pul dalšího roku se to děje znovu. Lhal mi a pořád byl problém se sexem. Ptala jsem se ho proč to dělá. Prý ho to vzrušuje.....tak, ale nevím proč se mnou tedy nespí. Rači si píše oplzlosti po netu.Prý proto, že na to je zvyklí z předchozího vztahu, který nefungoval. Jsem normálně sexualně založená žena. Nechápu ho...
Jinak nám vztah funguje jiné veci řešíme v pohodě. Ale tohle dost narušilo moji důvěru. Ráda bych se s ním milovala. Moc mi to chybí, vše jsem mu to řekla, ale reakce žádná.......už si nevím rady..........prosím poraďte kdo máte podobný problém.

Re: nevěra přes internet a mob.tel.- VÝZVA

(Smutná, 22. 7. 2010 9:00)

myslím, že je toto téma velice aktuální. Napište všichni kdo máte s tímto problémem zkušenosti a jak jste ho řešili. Myslím nás nešťastných co nám virtuální svět ničí vztah bude hodně :-(

Jsem bezradná

(Jana, 8. 7. 2010 17:40)

Dobrý den,po 12 letech myslím spokojeného vztahu,jsem se dozvěděla,že mi byl druh nevěrný,našla jsem zamilované emaily,sám mi to nedokázal říct i když jsme měli úmluvu,kdyby se něco takového stalo,řeknem si to.Bylo to s jeho kamarádkou,asi jsem podvědomě cítila,že mi hrozí z její strany nebezpečí,nechtěla jsem aby s ní byl v kontaktu.Vždy mi slíbil,že není. A teď je to venku,odejít odemě nechc,říká že to byl omyl,že miluje jen mě.Ráda bych mu uvěřila,ale bojím se dalšího zklamání.Bydlíme spolu,nemám kam jít.Přez to vše ho miluju.

jak se stim vyrovnat

(Veronika , 19. 2. 2009 14:11)

Ahoj jmenuji se Veronika a mam takovej dotaz uz skoro 2 roky zijeme s pritelem spolu u jeho rodiny a mame 9 mesicni dcerku ale pritel se najednou chova jinak je porad venku a tak a snama netravi skoro zadnej cas. kdyz se ho zeptam jestly mu nanas zalezi odpovi ze na male jo a name ne ale nekdy odúpovi i ze jo,navic vsem pry tvrdi ze ho to semnou nebyvi ale jak jsme spolu tak se chova nekdy jak normalni partner se vsim vsudy. nevim co si mam otom myslet.

Re: jak se stim vyrovnat

(Jitka, 7. 7. 2010 16:29)

Dobrý den Veroniko,
nejsem psycholog ani poradce, ale myslím, že Vám mohu pomoci.Existují takzvané jazyky lásky. Každý jedinec mluví jiným. Většinou zjistíme jaký je ten náš v době zamilovanosti. To co se nám nejvíce líbí na potencionálním partnerovi. Ať už je to přijímání darů, skutky služby, fyzický kontakt, pozornost nebo slova ujištění. Člověk, kterému není láska vyznávána v jeho jazyce se necítí milován. Může pociťovat nudu ve vztahu, averzi vůči partnerovi nebo dokonce požádat o rozvod. Vše najdete v knize pět jazyků lásky od Garyho Chapmana.
Přeji pěkný den Jitka